VWD s.r.o.

VÍRIVÉ VANEPonúkané typy vírivých vaní umožňujú vodoliečebnú procedúru, využívajúcu tlak vody. Telo sa v teplej vode uvoľňuje, čím vzniká hĺbková relaxácia kĺbov a svalov. Pri používaní vírivej vane okamžite nastane svalové a psychické uvoľnenie, prekrvenie, ústup bolesti a zlepšenie ohybnosti kĺbov. Z dlhodobého hľadiska nastane zlepšenie krvného obehu, srdcovej činnosti, metabolizmu, zvýšenie fyzickej a psychickej kondície a celkovej odolnosti organizmu, ako i kladný vplyv na zníženie nadváhy.

Vírivé vane neslúžia na osobnú hygienu, ich hlavnou úlohou je poskytovať ozdravnú masáž svalom i kĺbom a zároveň vytvárať miesto pre blahodárnu fyzickú i psychickú relaxáciu. Inteligentné trysky majú meniteľné polohy, čo umožňuje zvoliť si niekoľko druhov masáže - hĺbkovú ( športovú ), terapeutickú a relaxačnú. Ďalšie trysky rotujú všetkými smermi a vykonávajú masáž stálymi alebo prerušovanými prúdmi.

Vnútorný priestor vírivej vane tvorí akrylátový resp. polyesterový skelet s vytvarovanými miestami na sedenie. Tie sú optimálne rozložené podľa spôsobu sedenia, čo zaručuje masáž rôznych partií tela. Vo vani sú inštalované vodné trysky, v ktorých sa prúd vody mieša so vzduchom.

Najmenšie sú určené na masáž krčnej chrbtice, dlaní a chodidiel, na hĺbkové masírovanie chrbtových svalov je určená stredná veľkosť, najväčšie trysky prinášajú široký prúd. Niektoré vírivé vane sú vybavené aj vzduchovými tryskami, ktorých účinok je najmä v povrchovej masáži kože, príjemný je tiež umocnený pocit nadľahčovania.

Vírivé vane sa inštalujú podľa typu a možností užívateľa do interiéru alebo exteriéru. Môžu byť voľne stojace tzv. mobilné s plastovým opláštením alebo sa dajú zabudovať do zeme, prípadne i obmurovať. Proti úniku tepla (teplota vody sa udržuje medzi 36 °C – 39°C) a vlhkosti sú vybavené krytom na prikrytie hladiny.

Ovládanie je celkom jednoduché, súčasťou zariadenia je integrovaný panel, na ktorom môžeme nastaviť požadovanú teplotu vody, zvoliť masážny program, alebo filtračný režim.

Zhrnutie
1. Vírivé vane sa inštalujú do interiéru alebo exteriéru.
2. Môžu byť zabudované alebo voľne stojace.
3. Poskytujú masážne stanovisko pre niekoľko osôb (3-8)
4. Trysky zabezpečujú komplexnú masáž celého tela.
5. Používajú sa celoročne.